Warsztaty dedykowane są dla wszystkich, którzy lubią śpiewać i chcieliby rozwinąć swój warsztat (nawet dla tych zupełnie początkujących).
Główną częścią warsztatów będzie nauka pieśni pasyjnych, ale nie zabraknie też ćwiczeń z zakresu emisji głosu i innych elementów podnoszących jakość śpiewu oraz współpracę w chórze.
Koszt warsztatów wynosi 120 zł
Każdy uczestnik otrzyma zestaw materiałów warsztatowych.
Przerwy między próbami będą okazją na dobre rozmowy przy kawie (herbacie) i dobrym ciastku, a w sobotę organizatorzy zapewnią wszystkim uczestnikom obiad!
W razie pytań możesz skontaktować się z organizatorami drogą mailową: scholajp2.lublin@gmail.com
Zapisy na Wielkopostne Warsztaty Muzyki Liturgicznej odbywają się drogą elektroniczną. Skorzystaj z poniższego linku 🙂
Kilka słów o Prowadzących
Urszula Rogala
Kompozytorka, dyrygentka, wokalistka. Ukończyła studia kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie oraz Podyplomowe Studia Chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Bydgoszczy. Komponuje utwory solowe, kameralne, chóralne i orkiestrowe, a także muzykę liturgiczną.
Jej dzieła były wielokrotnie wykonywane w kraju i za granicą, między innymi podczas kilku edycji Uczniowskiego Forum Muzycznego (m.in. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego), podczas cyklu koncertów symfonicznych w ramach projektu Nova Hereditas, na wielu koncertach w Akademii Muzycznej im. F. Chopina, a także podczas koncertu członków orkiestry Opéra Royal de Wallonie (Belgia). (źródło: https://liturgia.dominikanie.pl/ludzie/ula-rogala/)


Luiza Chrzanowska
Z wykształcenia ekonomistka, muzyk i coach zespołów oraz liderów. Od lat łączy i rozwija swoje największe pasje, czyli pracę z ludźmi, muzykę i podróże. Jest zafascynowana synergią dźwięków i kultur. Przez 20 lat mieszkała za granicą, gdzie prowadziła chór międzynarodowy, stąd pomysł, by po powrocie do Polski taki chór założyć w Warszawie.
Od 2021 r. prowadzi Międzynarodowy Chór w Akcji przy Jezuickiej Służbie Uchodźcom, zrzeszający ponad 50 osób z 17 krajów. W grudniu zespół wydał swoją pierwszą płytę z kolędami międzynarodowymi. Jest również laureatem konkursów w kraju i za granicą.
Luiza jest absolwentką kursu dyrygenckiego Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W swojej dyrygenckiej drodze łączy światy wielu kultur i stylów muzycznych, a jako coach kładzie nacisk na indywidualny rozwój chórzystów, poszukiwanie i rozwijanie głosów i talentów, a jednocześnie na budowanie świadomości muzycznej i pracy w zespole.
Teresa Kmieć
absolwentka ekonomii i muzykologii, sercem zdecydowanie „po tej drugiej stronie”. Obecnie pełni rolę dyrygentki Scholi i Orkiestry Duszpasterstwa Akademickiego KUL, ale – jako wieloletnia chórzystka – zna też perspektywę z drugiej strony pulpitu. Uwielbia starocie, chorał gregoriański i dobre rytmy.

Program Warsztatów
Piątek – 7 marca
- 17:30 – rejestracja uczestników / rozpoczęcie
- 18:00 – I blok warsztatowy
- 20:00 – Eucharystia
Sobota – 8 marca
- 8:30 – spotkanie przy kawie
- 9:00 – II blok warsztatowy
- 13:00 – Eucharystia
- 13:40 – przerwa obiadowa
- 14:40–16:00 warsztat niespodzianka
- 16:00 – 19:00 – III blok warsztatowy (z próbą w kościele)
Niedziela – 9 marca
- 8:30 – spotkanie przy kawie
- 9:00 – IV blok warsztatowy
- 12:30 – Eucharystia z oprawą muzyczną w wykonaniu uczestników Warsztatów
- 13:30 – koncert finałowy (bezpośrednio po zakończonej Eucharystii
- 14:00 – zakończenie warsztatów
